Osada Słowiańska - Stobierna koło Dębicy

Ziemowit
Grododzierżca. Zajmuje się opowiadaniem o historii naszych Przodków, walką mieczem i włócznią, łucznictwem, jazdą konną i organizacją biesiad.

Boromira
Adeptka sztuki magicznej, robi zioła i inne tajemne przedmioty. Ciągle tylko siedzi i pochłania energię z kosmosu. Czasem też eksploduje ową energią...

Przemysław
Woj zacny i gibki. Do tego w czeluściach swej chaty bulgoczącego coś ukrywa...

Świętosław
Naczelny garncarz grodu, który w glinie całą ują swą wiarę. Nadto bard, poeta i opoj.

Dobrawa
Główna grodowa krawcowa, szyje stroje wczesnośredniowieczne wszelkaie dla grodzien i nie tylko. Ponadto Pani archeolog zajmuje się u nas także gotowaniem

Chociebor
Młody woj i kaletnik, zdolny a obrotny. Nadto browarnik.

Miłosława
Miła i uczynna, zawsze chętna do pomocy.

Dobromira
Taka to uczynna Słowianka, że porzuca piękne widoki z grodowej wieży i siedzi w biurze, przy komputerze, aby przyjmować rezerwacje i komunikować się w goścmi na sposoby XXI wieczne.

Spytko
Specjalista od łucznictwa i miotania bronią wszelaką. Do tego uzdolniony rzemieślnik, specjalizujący się w drewnie.

Rekrutacja Wiosna 2021!
Poszukujemy chętnych do współpracy na sezon 2021 i kolejne! Jeśli podoba Ci się to co robimy i chcesz szerzyć kulturę naszych Przodków, zgłoś się już teraz, prawdopodobnie znajdzie sie dla Ciebie praca u nas.
Jeśli lubisz: rękodzieło, historię, muzykę, opowiadać, gotować, śpiewać, walczyć, jeździć konno - możesz do nas świetnie pasować!
Działanie w osadzie Słowiańskiej niesie z sobą wiele wyzwań, koniecznie obejrzyj ten film, zanim się do nas odezwiesz.
Zgłoszenia: ziemowit@osadaslowianska.pl - nie chcę CV, nie chcę sztampowych listów motywacyjnych. Po prostu napisz DLACZETO TY NADAJESZ SIĘ DO NASZEJ DRUŻYNY.