Osada Słowiańska - Stobierna koło Dębicy

Park Owadów i Pajęczaków
200m od Osady Słowiańskiej w Stobiernej znajduje się Centrum Edukacji Ekologicznej Gminy Dębica, a obok park gdzie na dzieci czeka kilkadziesiąd wielkich owadów i pajęczaków!


Więcej na ten temat...

Karczma Zawada
W zabytkowym budynku zlokalizowana jest tradycyjna karczma, która serwuje bardzo dobre potrawy.


Więcej na ten temat...

Dinozaury w Głobikowej
Kilka wielkich gadów podziwiać można w pobliskiej Głobikowej. Znajduje się tam także wysoka wieża widokowa, z której można podziwiać krajobraz oddalony nawet o 100km!


Więcej na ten temat...

Muzeum Regionalne
Muzeum Regionalne w Dębicy posiada następujące działy: archeologiczny, etnograficzny, historyczny, sztuki i wojskowy. Oprócz tego prowadzi wystawy czasowe, tematycznie związane z terenami obecnych powiatów: dębickiego i ropczycko-sędziszowskiego. Znajduje się tam jedna z największych w Polsce kolekcja wozów bojowych z okresu II wojny światowej.


Więcej na ten temat...

Obóz w Pustkowie
W 2012 roku otwarta została rekonstrukcja niemieckiego obozu pracy przymusowej z okresu II Wojny Światowej w Pustkowie. Obóz Truppenübungsplatz Heidelager Pustków znajdował się w obrębie wielkiego poligonu SS Truppen-Übungsplatz Dębica, na którym testowano tzw. "broń odwetową" V-1 i V-2.


Więcej na ten temat...

Ranczo Hucułek
Miłośnicy jazdy konnej powinni odwiedzić Ranczo Hucułek, które organizuje m.in. rajdy konne i obozy dla dzieci.


Więcej na ten temat...

Kompleks basenów w Dębicy
W Dębicy znajduje się nowoczesny kompleks sportowy, który obejmuje kilka basenów, w tym o wymiarach olimpijskich, aquapark oddany do użytku w 2011 roku, lodowisko kryte, stadiony piłkarskie, halę sportową, sale do sportów walki i wiele innych.


Więcej na ten temat...

Muzeum Lalek
Muzeum Lalek w Pilźnie powstało z pasji zbierackiej i fascynacji lalkami. Świat lalek prezentowany poprzez wystawy w muzeum lalek jest niezwykły, barwny i tajemniczy.


Więcej na ten temat...

Grodzisko w Przeczycy
Wielkie, wieloczłonowe, schowane w lesie, grodzisko z czasów Wiślan. Można tam dotrzeć samochodem, pieszo lub rowerem. Dojazd jest dobrze oznakowany.


Więcej na ten temat...

Grodzisko Głodomank
Duże grodzisko z przed 1000 lat znajdujące się w pobliskiej wsi Braciejowa. Wały tego grodu są nadal bardzo dobrze czytelne w trenie.


Więcej na ten temat...

Zamek Kamieniec
Dobrze zachowany zamek rycerski z XIVw. Był on miejscem, gdzie Aleksander Fredro tworzył słynną "Zemstę".


Więcej na ten temat...

Góra Golesz
Niezwykle ciekawe miejsce, gdzie znajdują się blisko siebie: kurhany sprzed kilku tysięcy lat, pozostałości grodziska wczesnośredniowiecznego, skromne ruiny XIVw zamku oraz wielkie kamienne ostańce związane z przedchrześcijańskim kultem słowiańskim.


Więcej na ten temat...