Park owadów w Stobiernej koło Dębicy Zaledwie 200m od grodu znajduje się niedawno otwarty park owadów, gdzie podziwiać można kilkanaście owadów wykonanych z niezwłykłą perfekcją i powiększonych 100 krotnie. Kontakt w sprawie zwiedzania: 724 346 922
Dinozaury w Głobikowej W Głobikowej na wzgórzu obejrzeć można cztery pełnowymiarowe dinozaury a także obejrzeć okolice z wysokiej wieży widokowej. Często widać stąd Tatry. Znajduje się tutaj także Schronisko Młodzieżowe Rozdzielnia Wiatrów.
muzeum regionalne w Dębicy Muzeum Regionalne w Dębicy posiada następujące działy: archeologiczny, etnograficzny, historyczny, sztuki i wojskowy. Oprócz tego prowadzi wystawy czasowe, tematycznie związane z terenami obecnych powiatów: dębickiego i ropczycko-sędziszowskiego, lekcje muzealne oraz warsztaty dotyczące historii kultury i sztuki. Dysponuje także nowo utworzoną biblioteką regionalną oraz własną salką projekcyjną
Obóz w Pustkowie, gmina Dębica W 2012 roku otwarta została rekonstrukcja niemieckiego obozu pracy przymusowej z okresu II Wojny Światowej w Pustkowie. Obóz Truppenübungsplatz Heidelager Pustków znajdował się w obrębie wielkiego poligonu SS Truppen-Übungsplatz Dębica, na którym testowano tzw. "broń odwetową" V-1 i V-2.
Ranczo Hucułek w Dębicy Miłośnicy jazdy konnej powinni odwiedzić Ranczo Hucułek, które organizuje m.in. rajdy konne i obozy dla dzieci.
Aquapark i basne w Dębicy W Dębicy znajduje się nowoczesny kompleks sportowy, który obejmuje kilka basenów, w tym o wymiarach olimpijskich, aquapart oddany do użytku w 2011 roku, lodowisko kryte, stadiony piłkarskie, halę sportową, sale do sportów walki i wiele innych.
muzeum lalek w Pilźnie Muzeum Lalek w Pilźnie powstało z pasji zbierackiej i fascynacji lalkami. Świat lalek prezentowany poprzez wystawy w muzeum lalek jest niezwykły, barwny i tajemniczy.